Jak szybko wyprasować ubranka niemowlęce? Parownica BRAUN QuickStyle7 GS7077

parownica do ubrań Braun QuickStyle7

Prasowanie ubrań to dla wielu osób czynność niekoniecznie przyjemna. Jak sobie ją ułatwić? Jak prasować szybko i skutecznie? W tym wpisie przeczytasz także jak przygotować ubranka dla noworodka, jak prać i prasować ubranka niemowlęce i co jest potrzebne na start oraz dlaczego parownica to świetny wybór!

Jak przygotować ubranka dla noworodka?


Niemowlęce ubrania wymagają szczególnej dbałości i troski, bowiem zakładamy je na delikatną skórę dziecka. Zwłaszcza przygotowując się na przyjście na świat małej istoty, chcemy przygotować wszystko jak należy. Kupujemy nowe ubranka, segregujemy je, organizujemy a przy tym nie możemy zapomnieć o praniu i prasowaniu. Jak przygotować ubranka dla noworodka, o czym pamiętać?

  • Więcej niż jeden rozmiar

Przede wszystkim warto kupić ubranka w różnych rozmiarach, najlepiej wybrać rozmiar 50 (dla mniejszych dzieci) oraz 52 i 56

  • Ubrania bawełniane, oddychające

Postaw na ubrania bawełniane, które zapewnią komfort dziecku

  •  Kilka sztuk danego ubrania

Kup kilka sztuk pajacyków, body, śpioszków półśpiochów – z pewnością docenisz fakt, że masz ich więcej zwłaszcza na początku, gdy trzeba przebierać niemowlę często ze względu na chociażby ulewanie.

  • Body kopertowe lub pajacyki na zatrzaski lub suwak

Aby przebrać niemowlę, potrzebujemy ubrań, które łatwo i wygodnie się ściąga i zakłada. Takie na zatrzaski zdecydowanie ułatwiają sprawę, zwłaszcza, gdy nie chcemy wciągać ubranek przez delikatną główkę dziecka. Pozwolą też szybko przebrać pieluszkę w nocy, bez wychładzania dziecka i rozbierania w całości.

jak przygotować ubranka niemowlęce?


Jak prać i prasować dziecięce ubranka? Test parownicy do ubrań BRAUN QuickStyle7 GS7077.


Krok 1. Wybierz delikatne środki piorące 


Warto pamiętać o tym, że skóra niemowląt jest bardzo delikatna i skłonna do odparzeń a także wrażliwa na detergenty i różne środki chemiczne. Pranie ubranek po ich zakupie jest niezbędne (zresztą działa to dla wszystkich ubrań i my dorośli, również powinniśmy o tym pamiętać). Ubrania często są zabezpieczane różnymi środkami na czas transportu, magazynowania przed szkodliwymi czynnikami, dlatego koniecznym jest upranie ich przed założeniem. 

Wybierzmy delikatny płyn do prania oraz do płukania ubranek, który jest przyjazny dla skóry dziecka. Warto dwukrotnie wypłukać ubrania, aby pozbyć się wszelkich detergentów osadzających się na tkaninie. 


Kiedy wyprać niemowlęce ubranka? Najlepiej zrobić to na 2-3 tygodnie przed porodem, aby były nadal świeże. Wtedy też warto spakować je do torby do szpitala. 


TIP na pakowanie ubranek niemowlęcych do szpitala
 Polecam pakowanie ubranek kompletami do woreczków strunowych i podpisanie ich markerem. Sama wykorzystałam ten sposób i bez problemu mogłam korzystać z nich w szpitalu i z łatwością odnaleźć konkretny zestaw. 


Co spakować do takiego woreczka? Co zawierał zestaw? Body, półśpiochy, pajacyk, skarpetki, pieluszka tetrowa, pieluszka zwykła typu pampers, dodatkowo mogą to być niedrapki oraz czapeczka.

Krok 2. Wykonaj pranie ręczne lub ustaw program Delikatne

Jeśli ubranka są delikatne, możemy uprać je ręcznie. Aktualnie niemal każda nowa pralka posiada specjalny program do prania delikatnych tkanin lub typowo do dziecięcych ubranek, więc można z niego skorzystać bez obawy, że coś się stanie z małymi śpioszkami.

Krok 3. Wysusz ubranka

Kompletując wyprawkę dla maleństwa, warto sięgać po naturalne materiały, które są przyjazne dla skóry. W bawełnianych ubrankach skóra dziecka swobodnie oddycha i nie poci się. Takie ubranka najlepiej suszyć rozłożone np. na suszarce, aby swobodnie wyschły. Rzadko sięgamy po suszarki automatyczne, aby ubranka nie skurczyły się podczas suszenia.

Jak prać i prasować ubranka dla niemowląt? Braun QuickStyle7 GS7077

Krok 4. Prasowanie ubranek

Po upraniu i wysuszeniu, prasujemy ubranka – wysoka temperatura i para sprawi, że pozbędziemy się bakterii, usuniemy roztocza czy inne alergeny. W tej sytuacji prasowanie maleńkich ubrań żelazkiem jest często niewygodne a dodatkowo musimy mocno nim manewrować aby nie powstały załamania i zagniecenia. I tutaj z pomocą przychodzi nam parownica. Urządzenie, którym szybko wyprasujemy niewielkie śpioszki, body, rampersy czy pajacyki. 


Niemowlęta i dzieci - co prasować parownicą?
•    ubranka typu śpioszki, body, pajacyki
•    pościel
•    pieluszki
•    kocyki  i różki
•    prześcieradło
•    a także elementy w wózku

Parownica nie tylko dotrze w każde miejsce ale dokładnie i szybko uprasuje małe ubranka, co jest bardzo pożądanym efektem w przypadku przygotowywania wyprawki niemowlęcej.

wyprawka do szpitala jak przygotować ubranka


Krok 5. Poskładaj ubranka i zorganizuj komodę

Małe ubranka, najlepiej zorganizować w specjalnych pojemnikach w szufladach. Pionowe ułożenie ubrań zapewni łatwą dostępność i wyszukanie odpowiedniego. Przy niemowlęciu ubranka zmieniamy bardzo często, dlatego warto mieć ich większą ilość. Tu sprawdzą się zwłaszcza pajacyki i body z półśpiochami, gdzie stópki są zakryte. Ubranka dla większego dziecka można przechowywać na wieszakach w szafie.

ubranka dla niemowląt prasowanie parownica BRAUN QuickStyle7 GS7077


Recenzja parownicy do ubrań Braun QuickStyle7 GS7077

Prasowanie to jedna z tych czynności, która nie należy do moich ulubionych. Jednak nie lubię też wygniecionych ubrań, dlatego stawiam na balans i znalazłam rozwiązanie idealne moich „domowych problemów”. Parownica to urządzenie, które odpowiada na moje potrzeby i jest czymś, co ułatwia mi życie. Od lat używam parownicy do prasowania swoich ubrań i innych tekstyliów, przede wszystkim dlatego, że liczy się dla mnie czas i wygoda – a ona idealnie spełnia te warunki. 


Tym razem przetestowałam parownicę do ubrań Braun QuickStyle7 GS7077 – jako że zbliża się okres świąteczny, to miała nie lada wyzwanie i solidny test. 


Jestem gadżeciarą i bardzo zwracam uwagę na wygląd rzeczy i sprzętów, lubię, gdy są po prostu ładne, proste i nowoczesne. I tu parownica od razu mnie przekonała do siebie wizualnie – wygląda tak, jak bym sobie tego wymarzyła – czarna, estetyczna, minimalistyczna i elegancka – może zostać na widoku bez obaw, że pojawi się jakiś niespodziewany gość. Ale to oczywiście nie wszystko. Czym byłaby parownica, gdyby tylko jej wygląd miał tu znaczenie. Przyjrzymy się zatem jej funkcjonalności i parametrom.


Kilka informacji na początek, które też wpływają na moją ocenę tego urządzenia. Parownica Braun QuickStyle7 GS7077 posiada moc 1600 W. Zbiornik na wodę ma pojemność 250 ml i jest wyjmowany, co ułatwia napełnianie go. Jeśli mamy twardą wodę, warto sięgnąć po destylowaną lub zrobić mieszankę.

parownica do ubrań BRAUN QuickStyle7 GS7077

Waga parownicy to nieco ponad kilogram (1,14 kg), zatem spokojnie sobie poradzimy i możemy być jak najbardziej niezależne (: .

Długość kabla też ma niemałe znaczenie (3 m) – na pewno docenicie go przy prasowaniu w pionie, np. zasłon czy wygładzaniu kanap czy narzut. Już nie muszę szukać dodatkowego przedłużacza i rozciągać go po mieszkaniu. W zestawie znajdziemy nakładkę do parownicy oraz wieszak, który ułatwi prasowanie ubrań – to świetna opcja na wyjazdy!

Parownica szybko się nagrzewa – wystarczy odczekać 35 sekund aż zaświeci się niebieska dioda. Zdecydowanie czas działa na korzyść urządzenia – prasowanie na ostatnią chwilę będzie możliwe z tą parownicą – myślę, że nie tylko ja czasami w pośpiechu, rano przed pracą, sięgam po ubrania, które wymagają prasowania. 

parownica do ubrań BRAUN QuickStyle7 GS7077

 

Parownica Braun QuickStyle 7 GS7077 jest bardzo łatwa w obsłudze. Tak naprawdę mamy jeden przycisk, który uruchamia stały strumień pary. Możemy także zablokować przycisk, aby nie trzymać go przez cały czas, co może być niewygodne, jeśli prasujemy coś przez dłuższy czas – tutaj mamy spore ułatwienie i większy komfort.

parownica do ubrań BRAUN QuickStyle7 GS7077

W parownicy została użyta technologia Dual FreeGlide 3D – stopa z zaokrąglonymi krawędziami umożliwia płynne poruszanie się parownicą we wszystkich kierunkach, co eliminuje marszczenie materiału. Zapewnia także swobodę manewrowania po tkaninie, a co za tym idzie, pokona bez problemu takie przeszkody jak zaszewki, plisy, zamki czy guziki.

Parownica ma zastosowaną technologię iCare, która chroni materiały przed uszkodzeniami  przypaleniem. Możemy wyprasować dowolną tkaninę bez większych obaw, że coś się jej stanie.

Bardzo doceniam to, że jest kompaktowa i zmieści się także do walizki, wiec mogę ją zabrać w podróż. Lubię, gdy na wyjeździe moje ubrania są wyprasowane, więc od razu wrzucam ją do bagażu razem z wieszakiem na drzwi, który otrzymujemy w zestawie.

Osadzający się kamień to zmora wielu z nas – tutaj parownica została wyposażona w system chroniący przed osadzaniem się kamienia AntiClean Easy, a co za tym idzie, przed awarią.

jaką parownicę wybrać? parownica do ubrań BRAUN QuickStyle7 GS7077


A jak sobie radzi ta parownica? Zaskakująco dobrze! Wypróbowałam wcześniej parownice innych marek i było różnie, zanim trafiłam na odpowiednią. Ta od razu spełniła moje oczekiwania. Szybko się nagrzewa, łatwo sunie po tkaninie, możliwość pracy zarówno w pionie jak i poziomie zdecydowanie zwiększa komfort pracy.

Prasowałam nią zarówno ubrania bawełniane, eleganckie, delikatne ubranka dziecięce, tkaniny lniane jak i zasłony, kanapę, narzutę i poduszki. Z każdą z tych tkanin poradziła sobie naprawdę dobrze! Najszybciej poradziła sobie z cienkimi tkaninami, ubraniami czy lekkimi firankami, przy zasłonach musiałam się nieco bardziej wysilić – tu zdecydowanie wybieram żelazko, ale do poprawek sprawdzi się bardzo dobrze.

Wygładziła zagniecenia, sprawnie poradziła sobie z miejscami trudnodostępnymi jak załamania, miejsce przy guzikach, przelotkach (przy zasłonach) czy falbanach. Właśnie na takim urządzeniu mi zależało – do szybkiego prasowania (zwłaszcza porannego) czy odświeżania tkanin. Oczywiście nie neguję roli żelazka – sama nadal je stosuję gdy chcę wyprasować dokładnie długie firany, zasłony czy pościel, jednak parownica stanowi idealne uzupełnienie do stosowania na co dzień.

A jeśli Wasi mężczyźni mają problem z prasowaniem lub to tylko ich wymówka to od teraz już nie będą jej mieli (: Nawet oni poradzą sobie z prasowaniem. Mój mąż też ją wypróbował – zresztą nie pierwszy raz sięga po parownicę zamiast żelazka. Bardziej komfortowa w użyciu, szybsza, łatwiej dostępna bez zbędnych dodatków typu deska i poręczna.


Co zamiast żelazka? parownica do ubrań BRAUN QuickStyle7 GS7077

Parownica – jak używać?


1.    Przed włączeniem urządzenia do prądu, napełniamy zbiornik wody do poziomu max.
2.    Następnie po podłączeniu do prądu, uruchamiamy parownicę przyciskiem On/Off.
3.    Czekamy aż parownica się nagrzeje i dioda przestanie mrugać.
4.    Przygotowane ubranie prasujemy za pomocą parownicy, możemy prasować zarówno
w pionie na dołączonym wieszaku jak i poziomie.
5.    Dla wygody można zablokować przycisk pary i prasować odzież parę bez ciągłego naciskania na ten przycisk.


Dlaczego parownica to dobry wybór?


Dlaczego warto kupić parownicę? 


  • poręczna, nie zajmuje dużo miejsca – parownica to kompaktowe urządzenie, które zmieści się w każdym domu, jest o wiele mniejsza i lżejsza niż żelazko czy stacja parowa a świetnie spełnia swoją funkcję
  • prasowanie bez deski do prasowania – często deska sprawia nam wiele kłopotów – nie mamy jej gdzie przechowywać, wygląda niezbyt estetycznie lub zwyczajnie nie chce nam się jej rozkładać lub nie lubimy gdy zajmuje pół pokoju. Do prasowania parownicą nie potrzebujemy deski – możemy jej użyć w dowolnym miejscu
  • idealna do delikatnych materiałów – parownica świetnie sprawdzi się do prasowania delikatnych tkanin, nie ryzykujemy przypaleniem lub uszkodzeniem materiału
  • wielofunkcyjna – do prasowania: ubrań, zasłon, firanek, narzut, do odświeżania tkanin, tapicerek, usuwania zagnieceń na kanapach, fotelach, poduszkach

parownica do ubrań BRAUN QuickStyle7 GS7077

  • świetnie sprawdzi się w podróży – jeśli chcemy mieć schludne, estetyczne ubrania na wyjeździe, parownica to idealna opcja – poręczna, nie zajmuje wiele miejsca w walizce, nie musimy posiadać dodatkowych sprzętów jak deska a dodatkowo w szybkim czasie wygładzimy zagniecenia na naszych ubraniach
  • świetna opcja do codziennego, porannego prasowania – zwłaszcza rano zależy nam na czasie, każda minuta jest na wagę złota – parownica zaoszczędzi czas, jaki poświęcamy na prasowanie – zrobi to szybko i skutecznie
  • odświeża tapicerkę, kanapy, fotele – jeśli chcemy odświeżyć nasze kanapy i fotele to parownica sprawdzi się tutaj rewelacyjnie, to najłatwiejszy sposób na prasowanie tapicerek bez obawy o przypalenie czy jakiekolwiek uszkodzenia
  •  idealna do małych, dziecięcych i delikatnych ubranek
  • nie tylko prasuje, ale także odświeża i dezynfekuje
  • posiada ładny, nowoczesny design

Myślę, że przedstawiłam Wam wystarczająco dużo powodów, dla których warto wybrać parownicę. Szybkość, łatwość w obsłudze, prasowanie bez deski zdecydowanie przemawiają na jej korzyść. A parownica Braun QuickStyle 7 GS7077 oczywiście zostaje ze mną i będzie mi dzielnie służyć na co dzień. To jeden z tych gadżetów, które zdecydowanie się przydają i są takim must have w domu.

Co wyprasować parownicą? parownica do ubrań BRAUN QuickStyle7 GS7077

Post płatny, sponsorowany. Post powstał we współpracy z marką Braun


Jak dbasz o niemowlęce ubranka? A jak o swoje? A może jesteś na etapie przygotowywania wyprawki?

instagram