15 sposobów na nudę, czyli co robić w domu


Dziś zapraszam na wpis o tym, co robić w domu. Zapewne nie raz zadaliście sobie takie pytanie. Przed wieloma z nas prawie dwa tygodnie przebywania w domu #zostańwdomu - spowodowane obecną sytuacją. Oczywiście wiele osób nadal pracuje, jednak są też takie, które zostają w domu. Ten wpis czekał tak naprawdę od dawna na opublikowanie, tylko szukałam dla niego odpowiedniego tytułu i czegoś co połączy wszystkie aktywności, jakie możemy robić w domu. Teraz jest ku temu okazja, dlatego dzielę się z Wami moimi sposobami i pomysłami. Tak naprawdę wpis jest na tyle uniwersalny, że można z niego korzystać podczas wolnych weekendów, dłuższych urlopów, wakacji czy wtedy, gdy jesteśmy chorzy i chcemy jakoś zorganizować sobie ten czas. Co zatem robić? Jak ja organizuję sobie ten czas? Poniżej moje pomysły i sposoby na nudę.


Sposoby na nudę, czyli co robić w domu

 

1. Nadrób zaległości filmowe i seriale

Najprostszy sposób to oczywiście obejrzenie filmów i seriali! Na pewno są takie, które bardzo chcemy obejrzeć, a nigdy nie było na nie czasu. Warto sprawdzić swoje listy filmów do obejrzenia, filmweb czy polecenia innych, co warto zobaczyć. W ciągu kilku dni można nadrobić mnóstwo filmów lub cały sezon serialu. 
 
Sama mam długą listę filmów do obejrzenia na wspomnianym filmwebie, więc na pewno odhaczę z niej kilka pozycji. Oprócz Netflixa czy HBO, warto zajrzeć chociażby na player.pl, gdzie mamy mnóstwo seriali do obejrzenia, a także na vod czy ipla. To dobry moment, aby trochę odpocząć, zrelaksować się czy odgonić myśli. Oprócz filmów i seriali ja bardzo lubię różne programy czy to rozrywkowe, dokumentalne czy takie motywacyjne. Co na przykład można obejrzeć? Dokument Niebezpieczne produkty, programy o remontach i porządkowaniu (np. Misja ratunkowa, Dorota Cię urządzi) itp.  
 
Dodatkowo, możesz obejrzeć także spektakle teatralne! W internecie można znaleźć wiele przedstawień do obejrzenia za darmo bez ruszania się z domu - ja znalazłam stronę na Onecie, gdzie jest aż 16 spektakli do obejrzenia, ale jest wiele darmowych przedstawień chociażby na youtube.

Możesz zorganizować także wieczór filmowy, taki z prawdziwego zdarzenia, z popcornem, przygaszonym światłem, przekąskami i efektami świetlnymi. Możesz zobaczyć, jak to wyglądało u mnie w tym wpisie: Jak zorganizować wieczór filmowy w domu? Było super i niejednokrotnie go powtarzałam! 

Wieczór filmowy w domu sposoby na nudę



2. Czytaj książki i ebooki

W wolnym czasie warto nadrobić zaległości czytelnicze. Sama na półkach mam kilka książek, które chcę przeczytać, ale także kilka ebooków na czytniku. Wolne dni czy to choroba i leżenie w łóżku sprzyja czytaniu - mamy wtedy naprawdę dużo czasu i nie zawsze jesteśmy w stanie robić coś innego, bardziej angażującego. Oczywiście każdy lubi czytać coś innego, ale od siebie mogę polecić np. lekkie serie młodzieżowe (Lato koloru wiśni), książki Agaty Przybyłek, Natalii Sońskiej, książki o minimalizmie i życiu w stylu slow czy kryminały. Zachęcam do zajrzenia na mój instagram, tam często dzielę się z Wami tym co czytam i recenzuję książki @delisheblog, więc możecie tam znaleźć trochę inspiracji, a także do zakładki Przegląd miesiąca, gdzie mówię o tym, jakie książki przeczytałam (i jakie filmy obejrzałam) i co polecam. Warto zaglądać na strony z ebookami jak np. Woblink, gdzie często są promocje na ebooki, a nawet można upolować darmowe książki.

Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o Empik Go i ich świetnej ofercie. Wystarczy się zarejestrować, po czym otrzymujemy kod, który uprawnia nas do tego, aby całkowicie za darmo czytać mnóstwo ebooków i słuchać audiobooków! Pobieracie aplikację na telefon i przez 60 dni macie darmowy dostęp do dużego zasobu. Sama już wysłuchałam trzy audiobooki - można to robić w międzyczasie, chociażby podczas porządków! Książki "same się czytają", a my robimy coś pożytecznego - 2w1! Serdecznie polecam! (oferta była dostępna czasowo, jeśli jest już nieaktywna - znam jeszcze lepszy sposób, czyli LEGIMI!).
 
LEGIMILegimi to ogromny dostęp do ebooków i audiobooków. Sama korzystam z tego od dłuższego czasu. Jeśli jeszcze nie mieliście do czynienia z Legimi to serdecznie polecam (można słuchać i czytać także na telefonie, zatem nie musicie mieć specjalnego urządzenia czy czytnika).
 
Tutaj mój link polecający, z którego możecie skorzystać, aby otrzymać 30 dni ZA DARMO i wypróbować tanie czytanie. Wystarczy kliknąć poniżej:



3. Słuchaj podcastów i audiobooków

O podcastach wspominałam niejednokrotnie na moim blogu. Można posłuchać naprawdę interesujących nagrań w dodatku zupełnie za darmo. Czy to o biznesie i oszczędzaniu, czy na temat książek, podróży, minimalizmu, organizacji, psychologicznych czy komediowych.  

Sama słucham Podcastów w aplikacji Spotify, na Youtube i na Spreaker. Moje ulubione to podcasty: Tu Okuniewska, Moje przyjaciółki idiotki, podcasty Andrzeja Tucholskiego dotyczące organizacji, planowania i motywacji czy 7 metrów pod ziemią.
Po więcej odsyłam Was do wpisu, niekosmetyczne hity 2019 roku
 
Podcastów można słuchać niemalże wszędzie i podczas innych czynności - sama gdy sprzątam, odpalam sobie jakiś podcast, który umila mi ten proces. Podobną formę mają audiobooki, czyli książki, które możemy wysłuchać. Mamy wiele stron, na których dostaniemy audiobooki, także te bezpłatne. Dobrym pomysłem jest także abonament w Legimi, gdzie możemy słuchać audiobooków i czytać wiele ebooków za niewielką opłatą.


 4. Rozwijaj się i doskonal swoją wiedzę | Webinary, wykłady, TED

Dobrym pomysłem jest także rozwijanie swoich umiejętności i pogłębianie wiedzy na dany temat. Bardzo polecam webinary, czyli wykłady i szkolenia online, wykłady, inspirujące nagrania na TED czy na youtube. W wolnym czasie można nie tylko odpoczywać, ale także zrobić coś dla siebie i swojego rozwoju.

Sama uwielbiam wszelkiego rodzaju wystąpienia i często je oglądam. Polecam np. The first 20 hours - how to learn anything (Pierwsze 20 godzin, czyli jak nauczyć się czegokolwiek w tym czasie). Przez ostatnie wolne dni wzięłam udział w kilku webinarach na tematy, które mnie interesują i są także związane z moją pracą.

Bardzo często na facebooku mamy przeróżne reklamy darmowych webinarów/live'ów, dotyczące różnych aspektów - np. tego, jak działać na instagramie, jak planować i się zorganizować, jak coś stworzyć czy stricte dotyczące jakiejś dziedziny i np. wdrożenia czegoś w edukacji czy w rozwoju osobistym. Dzięki nim zdobywany wiedzę, nowe umiejętności i poznajemy wiele sposobów na różne działania w danej kategorii. Od siebie bardzo polecam tę formę spędzania wolnego czasu, naprawdę można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy i niesamowicie zmotywować się do działania.



5. Ucz się, nadrabiaj zaległości lub bądź do przodu! Przygotuj się do matury, do lekcji bądź do egzaminu!

Osoby, które nadal się uczą - chodzą do szkoły, na studia czy robią dodatkowe szkolenia mogą ten czas poświecić na naukę. Jakże banalne, ale dodatkowy czas działa na Twoją korzyść. Możesz rozplanować sobie materiał, podzielić go na mniejsze partie i na spokojnie się uczyć. Sama realizuję kolejne studia podyplomowe, więc to najlepszy czas na to, aby do tego usiąść, zrobić notatki, podzielić materiał na partie i poszczególne dni i przyswajać wiedzę. W natłoku obowiązków dnia codziennego, nie zawsze mamy czas na to, aby zrobić to dobrze, faktycznie poświęcić kilka godzin dziennie na naukę, a teraz jest do tego okazja. Uczniowie i studenci mogą nadrobić zaległości, uzupełnić brakujące notatki, zrobić prace czy projekty ale także zrobić coś do przodu tak, aby potem mieć to już z głowy a nawet zabłysnąć na zajęciach i zapunktować.  
 
W nauce może pomóc także internet - mamy tak wiele stron, na których wytłumaczone są dane zagadnienia, że naprawdę można to zrobić bez pomocy innych osób. Dla uczniów i studentów jest wiele stron tematycznych według przedmiotów, na których możemy zobaczyć krok po kroku jak coś zrobić, obejrzeć filmik, gdzie ktoś tłumaczy dane zagadnienie, wystarczy tylko chcieć.

Z racji mojego wykształcenia sama jestem na bieżąco w tym temacie i mogę polecić strony typowo matematyczne jak np. -> Khan Academy, -> pistacja tv, -> etrapez, ale także znajdziecie sporo kanałów na youtube, gdzie w przystępny sposób tłumaczone jest dane zagadnienie.

Nauka to nie tylko obowiązki szkolne, ale pod tym hasłem kryje się także nauka nowych rzeczy - możemy uczyć się języka - nie tylko przez wkuwanie słówek z podręcznika ale także w innej formie - pobierając aplikacje na telefon, słuchając podcastów w tym języku (np. strona -> isel - na której znajdziemy m.in. jednominutowe lekcje, dowcipy po angielsku, audycje do posłuchania, gry, zagadki czy rozmówki - bardzo ciekawa i naprawdę super pomysł!), czytając książki czy rozmawiając na Skype z native speakerami czy innymi osobami, które też się uczą. Możliwości jest naprawdę wiele i każdy znajdzie odpowiedni sposób dla siebie.




 6. Kursy online

Jeśli już jesteśmy przy rozwoju to świetną formą są także kursy online, bez wychodzenia z domu. Mamy mnóstwo rożnych kursów, po ukończeniu których możemy dostać certyfikat i które możemy wpisać chociażby w nasze CV.

Jakie kursy online można zrobić? Kurs htmlu, podstaw programowania, kurs z social mediów, SEO, kursy edukacyjne (dla nauczycieli i uczniów) doszkalające, kurs ze strategiami uczenia się, kurs szybkiego czytania i pisania, kurs języka czy kurs Photoshopa.

Sama na bieżąco robię sobie różne kursy, które przydadzą mi się czy to w jednej czy drugiej pracy, ale także robię coś zupełnie innego, aby dowiedzieć się i nauczyć czegoś nowego. Stron z kursami jest naprawdę wiele (jak -> Udemy, -> Uniqskills, -> Edumach, -> Strefakursów, -> mg-edu). Aktualnie jestem w trakcie robienia trzech kursów - zostały mi jeszcze 3 moduły, po tym będzie egzamin i na koniec dostaję certyfikat. Jest naprawdę dużo wiedzy, materiałów, rzeczy do nauki i zrobienia i można dowiedzieć się i nauczyć wielu nowych i przydatnych umiejętności.
 
Ach i oczywiście kursy rozwojowe! Kurs dotyczący finansów, swojej marki osobistej czy kursy dotyczące nawyków lub wewnętrznej zmiany i stylu życia.


 7. Rozwijaj swoje hobby

Kiedy jak nie teraz, kiedy masz dużo wolnego, będzie czas na swoje hobby? Może to handlettering i kaligrafia, która wymaga wielu ćwiczeń? Albo fotografia, którą przecież można ćwiczyć w domu. A może pisanie bloga albo wykonywanie manicure czy makijażu? W sieci mamy naprawdę spore zasoby, z których możemy korzystać i się uczyć. Chciałaś wreszcie nauczyć się robić krok po kroku manicure hybrydowy? A może nauczyć się ładnie malować? Wykorzystaj do tego internet. Nie musisz od razu chodzić na szkolenia, z internetu i tutoriali także można się sporo nauczyć.

Sama mam w swoim notatniku zapisane wiele umiejętności, które chciałabym mieć i rzeczy, których chciałabym się nauczyć. I właśnie dni wolne wykorzystuję do ich nauki, bez żadnych wymówek, bo naprawdę da się! Ale hobby to także grafika komputerowa, tworzenie stron www, pisanie czy malowanie.

Co ja zamierzam robić? Otóż chcę wreszcie skończyć obraz do samodzielnego namalowania dla dorosłych! Co to takiego? To obraz, do którego dołączone są farby, a na płótnie mamy numerki i odnośniki, jakiego koloru użyć. Widziałam to już u wielu osób i byłam zachwycona! To świetna zabawa nie tylko dla jednej osoby, ale można to także zrobić we dwójkę. Mój obraz do samodzielnego namalowania jest z -> Bimago i akurat jest na nim jesienny pejzaż. Mam nadzieję, że znajdę na niego czas i uda mi się go zrobić w całości. Już nie mogę się doczekać!
 




8. Twórz albumy i fotoksiążki

To jeden z moich ulubionych punktów! Bardzo lubię tworzyć albumy z wywołanymi zdjęciami, fotoksiążki czy scrapbookingowe albumy ze zdjęciami z Instaxa. Pochłania mnie to na tyle, że czasami potrafię spędzić pół dnia, wybierając odpowiednie zdjęcia i aranżując kolejne strony.

Osoby, które obserwują mojego bloga od dawna wiedzą, że od kilku lat tworzę fotoksiążki Printu z każdego wyjazdu (pod tym linkiem możecie obejrzeć wszystkie moje fotoksiażki). Fotoksiążki to także fajny pomysł na prezent - może akurat szykują się czyjeś urodziny czy jakieś święto i ta osoba ucieszyłaby się z takie prezentu? Moim projektem na ten rok jest także stworzenie albumu rodzinnego - tym razem w formie tradycyjnej. Zdobyłam mnóstwo zdjęć od babci i chcę wszystko posegregować, podpisać i opisać tak, aby stworzyć z tego naprawdę niesamowity album rodzinny i pamiątkę, do której będą wracać kolejne pokolenia.

Oprócz tego robię mały album ze zdjęciami z Instaxa, czyli aparatu natychmiastowego i wykorzystuję do tego technikę scrapbookingu. Ozdabiam, opisuję, wklejam różne sentymentalne rzeczy, które kojarzą się z danym wydarzeniem i to potrafi naprawdę zająć wiele godzin! Zatem jeśli macie mnóstwo zdjęć czy takich wywyłanych czy w folderze na komputerze to zróbcie z nimi porządek, niech będzie z nich korzyść, niech się nie kurzą zapomniane i dajcie im nowe życie. Wspomnienia to naprawdę niesamowita rzecz, do której można wracać, czy to samemu czy potem w większym gronie.



9. Uporządkuj komputer i wirtualną przestrzeń

A jeśli mówimy o porządkach w folderze ze zdjęciami to koniecznie zróbcie także porządek na komputerze i na dyskach. Usuń zbędne pliki i zdjęcia, utwórz nowe foldery i dokładnie je opisz, posegreguj i zdjęcia latami. Jeśli masz tego naprawdę dużo, podziel sobie to na poszczególne dni i etapy. Zrób także kopię zapasową, poprzesyłaj co trzeba na dysk bądź chmurę i oczyść przestrzeń.

O wiele łatwiej będzie Ci potem coś znaleźć, uwolnisz także dysk z niepotrzebnych plików i zyskasz dodatkowe miejsce. Jeśli będziecie zainteresowani tematem, być może stworzę taki wpis, jak ja to robię, jak tworzę foldery, jaki mam system. Oczywiście ten punkt tyczy się także maila - usuń niepotrzebne wiadomości, zrezygnuj z subskrypcji newsletterów, możesz także zrobić sobie dodatkowe foldery na wiadomości, do których chcesz mieć łatwy dostęp.

Zrób także porządek w telefonie
, odinstaluj zbędne i nieużywane aplikacje, usuń rozmazane lub powielone zdjęcia, pogrupuj je, zgraj na dysk. Możesz także uporządkować swoje kanały w social mediach - przestać obserwować profile, których treść już do Ciebie nie trafia bądź nie jest interesująca, wyciszyć powiadomienia z grup bądź je opuścić, jeśli to nie jest już tematyka, którą się zajmujesz. Odetchniesz z ulgą, oczyścisz przestrzeń wirtualną i będziesz miał szansę zobaczyć to, co faktycznie Cię interesuje, a dotąd ginęło w gąszczu innych wiadomości. Naprawdę warto!

10. Posprzątaj i uporządkuj pokój lub dom

A gdy już jesteśmy przy sprzątaniu to czas wolny w domu można poświecić właśnie na porządki. Możesz zrobić takie ogólne porządki ale również gruntowne z podziałem na przykład na pomieszczenia i strefy, którym możesz poświęcić kilka dni.

W tym miejscu bardzo polecam blog i kanał na instagramie Architekt Porządku @architektporzadku - to kopalnia wiedzy i motywacji do sprzątania! Do tego aktualnie trwa wyzwanie, gdzie co tydzień porządkujemy dane pomieszczenie - Agnieszka tworzy listy z zadaniami, co konkretnie zrobić, ale także dzieli się patentami i radami. Ma zaangażowaną społeczność, więc mnóstwo osób dzieli się także swoimi sposobami i efektami, które naprawdę motywują! Sama biorę udział w jej wyzwaniu i sprzątam - zrobiłam gruntowne porządki w łazience, sypialni i kuchni.

Może to czas na uporządkowanie dokumentów, posegregowanie i opisanie segregatorów i teczek, zrobienie porządku w szufladach w kuchni, w szafie i spakowanie rzeczy do oddania, sprzedania i wyrzucenia albo zrobienie porządków w kosmetykach? Działaj! Nie tylko zrobisz porządek, ale także odświeżysz i zajmiesz umysł czymś innym, odgonisz złe myśli i wykorzystasz wolny czas.



11. Twórz listy i wish listy

Uwielbiam listy! Tworzę je niemalże cały czas. Listy rzeczy do zrobienia, listy rzeczy do zabrania na wakacje, listy z rzeczami, które mi się podobają i chcę kupić czy listy prezentowe, które zdecydowanie ułatwiają potem kupowanie i wybieranie prezentów. Uważnie słucham i zapisuję, co ktoś chciałby dostać, o czym marzy, ale także sama robię wish listy z rzeczami, które chciałabym kupić lub dostać. Listy mogą być naprawdę inspirujące - mogą motywować nas także do działania i pomagać w codziennym życiu. 
 
Jakie listy jeszcze tworzę? Na pewno słyszeliście o słynnej liście Bucket list, czyli 100 rzeczy do zrobienia przed śmiercią. Brzmi to nieco strasznie, ale to tylko nazwa - chodzi o aktywności i rzeczy do zrobienia w naszym życiu. Znajdują się na nich zarówno rzeczy przyziemne i zwyczajne, jak i bardziej odważne czy takie, które po prostu bardzo chcielibyśmy zrobić. Nad taką listą można spędzić naprawdę wiele godzin! A potem realizować kolejne punkty! Sama, gdy zaglądam do mojej listy po roku czy dwóch, widzę, jak wiele udało mi się zrobić, co jeszcze przede mną, a co mogę zrobić już teraz lub zacząć realizować pierwszą rzecz, która doprowadzi mnie do celu.

Serdecznie polecam Wam także przejrzenie internetu i zobaczeniu, co inni mają na swoich listach. Można naprawdę się zainspirować, a przy okazji odkryć świetne rzeczy do zrobienia, czy nawet nowe hobby!



12. Prowadź kreatywny zeszyt lub bullet journal

Kreatywny zeszyt czy bullet journal tak naprawdę może prowadzić każdy, nie tylko osoby artystycznie uzdolnione. W sieci znajdziecie mnóstwo kont, które pokazują jak prowadzą taki zeszyt czy bullet journal, co w nim mają, co zapisują, jak ozdabiają strony. Jeśli też chciałabyś/chciałbyś spróbować to teraz masz na to czas! Wpisz na instagramie czy w wyszukiwarkę google czy youtube'a bullet journal i zobacz, ile jest pomysłów! Możesz tam planować dzień, tworzyć ciekawe listy - czy to listy przeczytanych książek, filmów do obejrzenia, śledzić swoje nawyki czy po prostu wyżyć się kreatywnie. 
 
Możesz stworzyć także Travel Journal, gdzie umieścisz zdjęcia z podróży, bilety, różne pamiątki, wraz z krótkim opisem. Polecam np. filmik Cat vloguje, gdzie Ewa pokazuje jak zacząć i jak sama stworzyła taki podróżniczy dziennik. Gwarantuję, że przepadniecie, będziecie podziwiać jej album i może także sami zechcecie stworzyć swój!

13. Zagraj w planszówki i gry

Świetnym sposobem na nudę są także planszówki i różne gry. Przygodowe, śmieszne, karciane czy rozwojowe. Od siebie polecam m.in. Dixit, Kolejka, PRL, Podaj hasło czy Monopoly w różnych wersjach czy 5 sekund. Możesz grać z rodziną, z mężem, z dziećmi i osobami, z którymi mieszkasz.To nie tylko fajny sposób na nudę, ale przy okazji można fajnie się bawić, porozmawiać z bliskimi i miło spędzić czas. Jeśli nie chcesz lub nie możesz kupić gry to wykorzystaj to, co masz w domu - karty, warcaby lub pobierz aplikację np. z grą typu Tabu czy 5 sekund, które bardzo lubię!

Jeśli natomiast jesteś sama/sam w domu to możesz zagrać online z innymi osobami
, np. na Kurniku (w kalambury, scrabble czy szachy). Możesz także... ułożyć puzzle! Ostatnio puzzle znów wracają do łask i coraz więcej osób lubi właśnie w taki sposób spędzać czas. Można je układać samemu lub w towarzystwie, w tle można włączyć ciekawy podcast, posłuchać muzyki lub po prostu skupić się na tym zajęciu i "zresetować" mózg. Polecam!

 

14. Poćwicz lub potańcz!

Przyda się także mała aktywność. Wykorzystaj czas wolny na to, aby poćwiczyć. Zrób trening, czy to samodzielny z obciążeniem własnego ciała czy to taśmami i gumą czy ciężarkami. Na youtube znajdziesz mnóstwo różnych treningów i ćwiczeń - naprawdę jest w czym wybierać! Od siebie polecam przede wszystkim 30-dniowe wyzwanie na kanale Stopnadwadze, gdzie mamy ćwiczenia na każdy dzień. Każdy trening trwa średnio od 14 do 20 minut, więc nie jest to długo, dodajmy tylko rozgrzewkę i na koniec rozciąganie i już mamy naprawdę fajny trening. Inne kanały? Bardzo fajne są treningi z Moniką Kołakowską, które są urozmaicone i możemy robić ćwiczenia na różne partie ciała.  
 
A jeśli niekoniecznie chcesz wykonywać ćwiczenia to może taniec lub zumba? Ja uwielbiam! Sama chodziłam na zumbę, a teraz spokojnie mogę to robić w domu. Co polecam? Np. -> Dance Fitness with Jessica, -> SalsaFit Szkoła Tańca, -> Vijaya Tupurani, -> Marlon Alves. Non stop wyszukuję nowe kanały, nowe układy, które mogę wykonywać w domu. To świetny pomysł także jako rozgrzewka przed treningiem!  W dodatku dobry humor i endorfiny po zumbie gwarantowane!


15. Zadbaj o siebie

Na koniec punkt, który jest naprawdę ważny - po prostu zadbaj o siebie, zaczynając od tych prostych rzeczy. Wyśpij się, nabierz sił, poleniuchuj, spokojnie zjedz śniadanie, napij się pysznej kawy czy herbaty, spędź czas we własnym towarzystwie lub z kimś bliskim.

Czas wolny to nie tylko czas na pracę, nadrobienie zaległości, sprzątanie czy naukę, ale także na odpoczynek, na to, aby zwolnić i  zadbać o siebie. Jedz zdrowo, zrób sobie dzień relaksu, małe domowe spa, wykonaj odpowiednią pielęgnację, zadbaj o skórę, poczytaj, co możesz zrobić, aby zadbać o twarz, włosy (polecam przede wszystkim grupy na facebooku czy konta poświęcone tej tematyce na instagramie i youtube) - wiele rzeczy można zrobić w domu z tego, co już mamy lub po prostu możemy stworzyć sobie plan pielęgnacji i listę zakupów na przyszłość. Odpręż się, zrelaksuj, zadbaj o zdrowie - to jest w tym momencie także bardzo ważne.




Mam nadzieję, że któryś z pomysłów Was zainspiruje i dzięki niemu spędzicie fajnie wolny czas. A jakie Wy macie sposoby na nudę i czas, kiedy musicie siedzieć w domu np. podczas choroby? Napiszcie w komentarzu i podzielcie się swoimi pomysłami!


ZOBACZ TAKŻE:

instagram