Jak pozbyć się nadmiaru sebum? Dlaczego cera się błyszczy? Co może pomóc? | Hydrolat oczarowy


Dlaczego cera się błyszczy? Jak dobierać kosmetyki?

Wiele z nas boryka się z problemem, jakim jest nadmierne błyszczenie się cery. Zazwyczaj w strefie T mamy z tym największe problemy. Często dzieje się tak, gdy mamy skórę trądzikową, z rozszerzonymi porami, tłustą lub mieszaną. Wtedy wydziela ona zbyt dużo sebum, a dodatkowo przyciąga zanieczyszczenia, co powoduje także powstawanie niedoskonałości. Jednak zanim zaczniemy używać kosmetyków, które będą miały działanie wysuszające i matujące powinniśmy sprawdzić przede wszystkim stan swojego zdrowia. Często nasza skóra się świeci, jeśli występują pewne zaburzenia gospodarki hormonalnej, borykamy się z równymi problemami zdrowotnymi, wpływa na to także stres i niedobór pewnych witamin.

Warto przyjrzeć się temu dokładnie i być ostrożnym z wybieraniem kosmetyków pielęgnacyjnych. Często chcemy jak najszybciej pozbyć się sebum i sięgamy po bardzo wysuszające, matujące kosmetyki. Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Bardzo często - jeśli nasza skóra jest odwodniona, mało nawilżona, właśnie w taki sposób reaguje wydzielając zbyt dużo sebum. Dlatego warto sięgać po kremy nawilżające - sama zauważyłam poprawę, gdy już nienachalnie i non stop używam kremów matujących, ale wybieram kremy mocno nawilżające i pozwalam cerze oddychać. 

Produktem uzupełniającym moją pielęgnację jest hydrolat oczarowy. Jeśli nadal mamy problemy ze zbyt dużą ilością sebum a wykluczyliśmy wspomniane czynniki lub szukamy czegoś, co może zastąpić tonik warto go wypróbować. Oprócz właściwości ściągających i antybakteryjnych wspomaga także gojenie ran i zmniejsza zaczerwienienia. To oczywiście nie wszystkie cechy tego produktu. O reszcie przeczytacie poniżej.


Hydrolat oczarowy - właściwości i skład

Mój skoncentrowany hydrolat oczarowy (oczar wirginijski) pochodzi z Laboratorium Cosmeceuticum. Jakiś czas temu zgłosiłam się do testów nowej linii Polny warkocz. Oprócz mazidła, o którym opowiem Wam już niebawem otrzymałam także wybrany hydrolat. Od dawna chciałam wypróbować właśnie oczarowy, więc wybór był prosty. Hydrolat można zakupić na ecodrogeria.com.pl . Jego cena to 20zł.

Produkt mieści się w 100 ml szklanej buteleczce wykonanej z ciemnego szkła. Dodatkowo wygodny ma atomizer, dzięki któremu nie wylewamy zbyt dużo produktu. Ja spryskuję hydrolatem wacik, a następnie przemywam twarz. Na etykiecie znajdziemy wszystkie potrzebne informacje: zastosowanie, skład, właściwości i sposób użycia. Produkt ze względu na skład jest ważny pół roku.

Według producenta hydrolat Oczarowy z linii HYDROLATUM otrzymywany jest na bazie krystalicznie czystej wody czerpanej z wysokogórskich potoków alpejskich, w procesie destylacji liście Oczaru Wirginijskiego z parą wodą. Hydrolaty z tej linii nie są produktami ubocznymi powstającymi w procesie otrzymywania olejków eterycznych i nie są również mieszaniną wody z dodatkiem olejków eterycznych. Są to produkty destylacji bogactwa materiału roślinnego z parą wodą pochodzącą z krystalicznie czystych wód wysokogórskich potoków alpejskich.

Skład prezentuje się bardzo dobrze, jest krótki i nie znajdziemy w nim żadnych zbędnych składników, a mianowicie: Hamamelis Virginiana Leaf Water (hydrolat z liści oczaru wirginijskiego), Citric Acid (Kwas cytrynowy), Potassium Sorbate (Sorbinian Potasu), Sodium Benzoate (Benzoesan Sodu).


Jakie są właściwości hydrolatu oczarowego? Do czego i jak go stosować?

Hydrolat oczarowy ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, jest antyoksydantem, neutralizuje wolne rodniki. Działa ściągająco i reguluje wydzielanie sebum. Wspomaga gojenie ran i oparzeń. Uszczelnia i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych zmniejszając ich kruchość. Jest odpowiedni do pielęgnacji skóry trądzikowej, tłustej, z rozszerzonymi porami, do zaczerwienionej i dojrzałej.

Hydrolat oczarowy możemy stosować na różne sposoby:
  • jako tonik
  • do przygotowania maseczek i okładów na twarz i ciało z zastosowaniem glinek 
  • do oczyszczania twarzy przed różnymi zabiegami kosmetycznymi

Przed zastosowaniem powinniśmy wykonać test kontaktowy (nałożyć niewielką ilość produktu na mała partię twarzy) ze względu na wysoką koncentrację składników aktywnych. Można go także rozcieńczać wodą demineralizowaną.


Moja opinia. Czy hydrolat się sprawdził?

Przy regularnym stosowaniu hydrolatu wraz z odpowiednią pielęgnacją twarzy i nawilżaniem zauważyłam przede wszystkim, że wszelkie podkłady dłużej się utrzymują. Najbardziej problematyczna strefa, czyli czoło nie świeci się tak jak wcześniej i nie mam już takiego dużego problemu z wydzielaniem sebum. To duży plus, zwłaszcza teraz, gdy mamy upały i często w takich warunkach podkład szybko spływa i twarz się błyszczy. Na policzkach mam zaczerwienienia i lekkie przebarwienia, które są coraz mniej widoczne - przypisuję zasługi hydrolatowi, ponieważ w czasie stosowania nie zmieniałam swojej pielęgnacji, nie chodziłam na żadne zabiegi, nie przyjmowałam żadnych leków itp. Hydrolat, jak sam producent o nim pisze jest mocno skoncetrowany i czasami wyczuwałam silny zapach, który drażnił nos. Jednak nie podrażniał mojej skóry. Osoby z bardziej wrażliwą skórą powinny wykonać test, jak zaleca produkt lub rozcieńczyć z wodą demineralizowaną, o czym pisałam wyżej.

Uważam, że warto sięgnąć po ten produkt, niekoniecznie do codziennego stosowania. Ja teraz już nie czuję takiej potrzeby i używam go co drugi-trzeci dzień. Produkt jest wydajny, wygodny w użyciu. Podsumowując, jestem z niego zadowolona i polecam go także Wam.


Jeśli macie ochotę zakupić ten tonik lub inny produkt pielęgnacyjny mam dla Was 10% rabatu w drogerii internetowej: ecodrogeria.com.pl Wystarczy wpisać kod rabatowy widniejący na poniższym banerze.

http://ecodrogeria.com.pl


Używałyście hydrolatów? Co o nich sądzicie? A może dopiero zamierzacie je wypróbować?

instagram